Česká Provincie řádu sv. Augustina

Hledání Boha je základním principem augustiniánské spirituality. Čím více Boha hledáme a nacházíme, tím více ho milujeme. Čím více ho milujeme, tím více roste naše touha po jeho hledání. Setkat se s Bohem znamená najít štěstí. To je smyslem našeho života i veškeré námahy.
Kontaktujte nás

Vedle hledání Boha je důležitý Společný život: Jednota ideálu a plánu, společný života  ohled na požadavky a osobní důstojnost. Pracujme v církvi a pro církev: augustiniánské společenství slouží tedy církvi jako znamení jednoty.

Hlavní náplní řádu je především oživování křesťanských společenství, práce s lidmi ve farnostech, a to především v oblastech sociální pomoci a vzdělávání.

Od doby založení bylo rozšiřování  augustiniánského řadu spojeno s hledáním pravdy a s životem ve  společenství, což sv. Augustin tak miloval. Též s aspektem rozjímání, typickým pro středověké žebravé řády a s apoštolskou vášní požadovanou Svatým stolcem.

Nyní je řád augustiniánů rozšířen ve 48 zemích světa v několika svých formách: apoštolský život aktivní a kontemplativní a četné řeholní rodiny, které se inspirovaly v augustiniánské řeholi a vedou svůj vlastní společný život, vedle nich řady laiků, kteří žijí svou misií ve světě a pokračují tak ve stopách velkého učitele církve.

Od roku  2010 už existuje první augustiniánská škola v České republice. Na světě je víc než 100 škol a školských zařízení.

 

Věděli jste, že...

Jednota ideálu a plánu, dokonalý společný život, ohled na požadavky a osobní důstojnost jsou tři znaky, které charakterizují augustiniánské společenství. Augustiniánské společenství slouží tedy církvi jako znamení jednoty. Neustále prohlubuje a ukazuje dimenzi bratrství.

 

Fotogalerie

Ostatní řeholní společenství