Česká provincie Congregatio Jesu

Posláním našeho společenství je: „Každým způsobem, který je pro ženy možný, k větší slávě Boží sloužit církvi péčí o spásu duší.“
Kontaktujte nás

S.M. Terezie Vasilová

387 51 Štěkeň 1

+420 728 556 755

congjesusteken@gmail.com

http://congregatiojesu.cz

V Čechách byl první dům založen roku 1747 v Praze na Malé Straně. Dnes se hlavní sídlo Congregatio Jesu v České republice nachází v jižních Čechách – ve Štěkni u Strakonic.

Mimo domova starých a nemocných sester slouží dům i k ubytování dětí, mladých lidí a rodin, což odpovídá vlastnímu charismatu institutu – věnovat zvláštní péči dobru mládeže.

Sestry působí i v dalších místech naší republiky. Věnují se pastoraci, katechezi, výchově, vzdělávání, sociální činnosti a práci ve zdravotnictví. Řídíme se spiritualitou svatého Ignáce z Loyoly.

Srdečně Vás zveme na zámek, který se nachází mezi Strakonicemi a Pískem v anglickém parku nad městysem Štěkeň. Klidného prostředí kulturní památky využíváme ke konání duchovních cvičení (exercicie, duchovní obnova). Často se u nás konají setkání věřících mládeže či křesťanských rodin. Nabízíme možnost ubytování, stravování, možnost konání oslav, svateb, školení, firemních akcí, dovolených.

 

O Nás v médiích:

 

Ostatní řeholní společenství