Katolický domov studujících – domov mládeže a školní jídelna Praha

Katolický domov studujících je církevní školské ubytovací zařízení přímo v centru Prahy, které poskytuje studentkám středních a vyšších odborných škol ubytování, stravování a vzdělávací služby a vede ubytované studentky k plnohodnotnému využívání volného času.

Domov mládeže

Posláním domova je vytvářet prostředí vzájemné důvěry, rodinnou atmosféru a vhodné podmínky pro studium. Studentky jsou vedeny k osvojování duchovních a morálních hodnot, k úctě ke každému člověku. Dbáme na osobní přístup ke každé studentce, a tak pozitivně přispíváme k jejímu lidskému zrání.

Domov je situován v klidném místě přímo v centru Prahy v blízkosti mnoha středních a vyšších odborných škol.

Studentky jsou ubytovány na 2-4 lůžkových pokojích. Na všech pokojích jsou sprchy. Na chodbách je k dispozici kuchyňský kout vybavený mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a plotýnkovým vařičem. Volně přístupná je kaple svatého Dominika a posezení na dvorku. V celém domě je WiFi.

Najdete u nás rodinné prostředí, bezpečí a přijetí. Poskytujeme pomoc a podporu při přípravě ke studiu. Nabízíme smysluplné a kvalitní naplnění volného času. Navštěvovat u nás můžete např. keramiku, využít můžete také posilovnu. V knihovně si bezplatně můžete zapůjčit nejen doporučenou školní literaturu. V naší jídelně pro vás připravujeme domácí celodenní stravu. Těší se na vás mladý pedagogický tým.

 

Hostel KDS

Katolický domov studujících nabízí také levnou a zároveň kvalitní variantu ubytování v Praze.

Jsme nekuřácký hostel s výtahem situovaný v samém centru Prahy v blízkosti MHD. Během školního roku nabízíme příjemné ubytování ve dvou nově rekonstruovaných 3 a 4lůžkových pokojích s kompletním sociálním zařízením. V letních měsících poskytujeme až 78 míst v dvou až čtyř lůžkových pokojích se sprchou na pokoji a WC na chodbě. Na patře můžete využít kuchyňský kout – vařič, lednice a mikrovlnná trouba. V ceně za ubytování je ložní prádlo a ručník. Zapůjčit si můžete fén a žehličku. V celém domě je WiFi.

V pěší vzdálenosti můžete navštívit Národní divadlo, Pražský hrad, Karlův most a jiné kulturní památky Prahy. Pro pohodlné zajištění denní stravy můžete využít množství restaurací, kaváren, snack barů, obchodních domů, které se nacházejí poblíž KDS.

K odpočinku a relaxaci Vám poslouží balkónky s posezením, dvorek v zeleni nebo se můžete ztišit v naší kapli svatého Dominika. O příjemné prostředí, vaše pohodlí, čistotu pokojů a společných prostor se stará ochotný a milý personál.

Kontaktujte nás

Kontakt: SM Bernadeta OP
Adresa: Černá 14, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 934 496 (recepce)
E-mail: reditelna@kds.op.cz, info@kds.op.cz
Web: kds.op.cz

Související