Mateřská školka „Zahrádka sv. Františka“

Mateřská škola se nachází v nově zrekonstruované budově Holandský dům v krásném a zdravém přírodním prostředí, v obrovském zámeckém parku Budeničky.

Projekt mateřské školy vytvořily Školské sestry sv. Františka.  Mateřská škola je otevřena od 1. září 2015.

  • Provoz školy je 7:00-17:00 hodin 
  • Kapacita školy  je 24 dětí

Kolem budovy školky je hřiště pro sportovní a míčové hry.  Zahrada je vybavena záhonem určeným k pěstování rostlin učiteli a dětmi.

 

Věděli jste, že...

Součástí školní zahrady je výběh s domácími zvířaty, tzv. zoo Budeníčky. Chováme koně, prasata, kozy, ovečky, osla, psy, v parku žije sova a řada zpěvných ptáků.  Blízký kontakt s okolní přírodou se jistě příznivě odrazí na zdravotním stavu dětí. Děti vedeme k lásce k přírodě.

 Důležitou činností mateřské školky je výchova k důvěře v Boha, rodiče, rodinu, rod, svou obec a vlast. Vzdělání je zaměřeno na kvalitní přípravu na základní školu, podpůrná opatření pro děti, které to potřebují, na zušlechtění jemné motoriky, postavení základů pro umělecké tvůrčí činnosti a kultivaci mateřského jazyka.

 

 
“Děti, rodiče, učitelé a každý člověk, ... zvířata, stromy, květy,... a vše stvoření ať se raduje ve světle v Zahrádce sv. Františka.”

 

Kontaktujte nás

Kontakt: SM Daniela Cibulková
Adresa: Šlapanice-Budeničky 33, 27371 Zlonice
Telefon: 728 259 869
E-mail: daniela.cibulkova@seznam.cz
Web: http://www.skolkazsf.cz

Související