Domov pro seniory - Domov sv. Zdislavy

Posláním domova v Opavě je vytvářet domov rodinného typu, kde uživatelé domova mohou prožít bezpečný, důstojný a plnohodnotný život.

 Domov sv. Zdislavy v Opavě poskytuje pobytovou sociální službu lidem ve věku nad 65 let, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku nebo zdravotního stavu a potřebují pravidelnou pomoc druhé osoby.

Snažíme se vytvářet zázemí s rodinným prostředím umožňující žít bezpečný, klidný a důstojný život, a v maximální možné míře udržet soběstačnost a dbát na poskytování péče dle individuálních potřeb. Současně podporujeme častý kontakt s rodinnými příslušníky a zapojení do běžného života společnosti.

 

 

Cíle služby:

  • Udržet stávající schopnosti a dovednosti v oblasti sebeobsluhy, hygieny, stravování, nebo v co nejvyšší možné míře umožnit podílet se na vlastní sebeobsluze, hygieně a stravování.
  • Zajistit potřebnou a individualizovanou péči v oblasti hygieny, stravování a sebeobsluhy tam, kde klient již není schopen spolupráce v těchto oblastech.
  • V maximální možné míře udržovat sociální dovednosti, vč. schopnosti běžné komunikace.
  • Poskytovat ošetřovatelskou a zdravotní péči odpovídající individuálním potřebám klientů.
  • Realizovat aktivity upevňující kontakt s rodinou i běžnou společností a aktivity naplňující volný čas klientů dle jejich zájmu.

Pro koho jsme:

Naše služba je určena seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku nebo zdravotního stavu, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Spodní věková hranice je 65 let.

Prostředí a podmínky:

Domov má přízemí a dvě poschodí s celkem třinácti pokoji, z toho je:

  • 7 pokojů jednolůžkových
  • 3 pokoje dvoulůžkové
  • 3 pokoje třílůžkové

Každý pokoj je vybaven umývadlem s teplou a studenou vodou, skříní, postelí, nočním stolkem. Klient si může pokoj dovybavit podle svého vkusu. V domově je kaple, společenská místnost s jídelnou a televizí, kuchyňky v každém poschodí. U domu je menší zahrada.

Kapacita domova je 22 lůžek

Kontaktujte nás

Kontakt: Mgr. Michal Potocký
Adresa: Rooseveltova 770/43, 746 01 Opava
Telefon: +420 730 575 975
E-mail: seniori.svzdislava@seznam.cz
Web: www.socialnisluzbymarianum.cz