Kavárna Õde, Olomouc

Klášterní Kavárna ÕDE se nachází v prostorách kláštera Františkánek Marie Immaculaty v Hnčířské ulici v historickém centru města Olomouce.
Prostředí klášterní kavárny je uspořádané do 3 prostor, které umožní návštěvníkům občerstvení na těle, duchu i duši.

 

Prostor pro občerstvení těla:

Hned při vstupu máte příležitost k posezení v příjemné atmosféře nad šálkem kávy, čaje či jiného nápoje doplněného dobrotami z nabídky sester františkánek.

Můžete si vybrat z široké nabídky nápojů, dobrot a specialit.

V těchto prostorách bývají také kulturní akce - setkání, výstavy, koncerty, tvořivé dílny, zajímavé přednášky, tematické večery apod.

Obsluhu zajišťuje kvalifikovaný personál z řad sester a brigádníků.

 

Prostor pro občerstvení duše:

Nejen chlebem živ je člověk, říká známé přísloví.

Kouzelné točité schody Vás dovedou z kavárny do čítárny. Naše knihovna obsahuje převážně knihy s filosofickou a teologickou tématikou. Na žádost Vám rádi zapůjčíme náš knižní katalog. Knihy však nepůjčujeme, zůstávají vždy v čítárně všem k dispozici. Příjemné prostředí vybízí k četbě, studiu, rozjímání a jinému občerstvování duše.

 

Prostor pro občerstvení ducha:

Klášterní kaple umožňuje setkávání s Tím, který nás přesahuje. V odpoledních hodinách je možnost osobní modlitby. Prostor umožňuje také setkávání různých křesťanských modlitebních společenství. Každý den v 18:00 hod probíhá v kapli půlhodinová modlitba adorace.

 

 

 

O kavárně:

  • kapacita až 40 osob

  •  

    prostory kavárny jsou nekuřácké

  •  

    možnost změny uspořádání prostor pro soukromé akce