Penzion Tõde v Olomouci

Náš nový dům chceme propojit s naší stávající kavárnou Õde. Když před toto slovo předřadíme písmenko „T“, které má pro nás františkánky svůj velký význam a připomíná nám kříž, dostaneme slovo „Tõde“, což je estonsky „Pravda“. Chceme v našem novém domě napomáhat objevovat pravdu o sobě a o Bohu.

V září 2017 se v Hrnčířské ulici otevřel k provozu nový penzion pod patronátem Františkánek Marie Immaculaty. Jméno penzionu – Tõde, což znamená estonsky pravda – odkazuje jednak na spojitost se sousední kavárnou Õde, kde sestry prodávají (nejen) estonské speciality, ale povzbuzuje návštěvníky také k zamyšlení nad Pravdou.

Penzion leží v klidné menší uličce na hradbách v historickém centru Olomouce. Z jedné strany mají návštěvníci výhled do zahrady a parku, druhá strana je okny situována do klidné uličky. Budova je třípodlažní, nově zrekonstruovaná, s 25 lůžky ve 13 pokojích. V přízemí se také nachází jeden bezbariérový pokoj.

Hosté jsou srdečně zváni i k návštěvě naší kavárny Õde, kde mohou občerstvit jak své žaludky dobrotami našich sester kavárnic, tak své duše v kapli nad kavárnou.

Vybavení pokojů: WIFI, koupelna se sprchou/vanou, sál pro přednášky a akce, zahrádka

Nově otevřený dům chceme využít také pro různé duchovní programy. Navázaly jsme spolupráci s olomouckým jezuitským Centrem Aletti, které poskytuje kvalitní exercicie a obnovy. Proto nazýváme tento dům „formační“, i když ho budeme také využívat ke komerčnímu ubytování.

 

Kontaktujte nás

Kontakt: sr. Klára
Adresa: Hrnčířská 14, 779 00 Olomouc
Telefon: +420 604 366 585
E-mail: tode@frantiskankymi.cz
Web: www.sestrynp.cz