Pozdrav dominikánek z Bojkovické karantény

Aktuality

My máme za sebou další týden plný nových věcí.

Sestry Bernadeta a Markéta ušily 200 ks roušek pro místní Domov s pečovatelskou službou.

Sestra Markéta pokukuje po zahradě a už by ráda začala něco pěstovat. Do toho šije a šije a to i pro sestry z jiných komunit, které ji zásobují.

My ostatní se snažíme učit a za 2 týdny jsem se zdokonalili ve všech Skypech, Zoomech, Google Classroomech, E-learningu, Quzzzech atd atd.

Kouzelné jsou naše videokonference s ostatními kolegy učiteli. Za týden vzrostla digitální vzdělanost učitelů o 1000% :-)

Bernadeta tráví každý den od pondělí do pátku 4 hodiny na on-line výuce angličtiny. Dala si cíl, alespoň 20 minut výuky Aj online s každým ze svých žáků (má jich 50 :-)

Dopoledne občas nakupujeme pro seniory z Bojkovic.

Na domově mládeže máme 2 "vězně" v karanténě. Jeden chlapec se vrátil z Anglie a jedna slečna z Finska. Jsou vděční za možnost karantény v klidu a obklopené zahradou.

Ve středu jsme spustili přihlašování na příměstský tábor a v 16 hodin jsme to tentýž den museli zastavit, protože kapacita byla naplněna (80 dětí :-)  Ale uvidíme jak Pán dá a bude-li možné tak velkou akci pořádat.

Mši sv. sledujeme ve všední dny z Vatikánu - z Domu sv. Marty.

V neděli k nám opět přišel místní pan farář a měli jsme mši sv. doma ! 

Farníci se na nás obrátili s prosbou.  Mohou sledovat mši sv. v televizi nebo na internetu. Přesto projevili velké přání a touhu, aby byli spojeni s místní farností.  Požádali nás o zprostředkování.

Otec Změlík souhlasil, a tak jsme v sobotu založili na Facebooku profil farnosti, naučili se jak se dělá živé vysílání a nachystali všechnu potřebnou techniku. 

V neděli jsme mši sv. od nás z kaple vysílali na živo a k našemu překvapení počet sledujících byl cca 200 zapnutýich PC.  Zájem byl i pro otce Změlíka povzbudivý a tak už začal přemýšlet jak vyladit techniku, aby přenos byl pro příště kvalitnější.

Na 3. patře pokračuje plánovaná stavba - oprava pokojů.  Od září by tam mohlo bydlet  8-9 studentek,  53 na domově mládeže a 4-5 děvčat bude na faře v Nezdenicích.

Natočili jsme pro vás video z probíhající stavby. Je ke stažení zde na tomto odkazu:  https://uloz.to/file/IhkDse2dzwcv/staveniste-mp4   Stahování vám vezme dost času. Video je jen 7 minut, ale má 700 Mb :-)

Moc vás všechny zdravíme a budeme se těšit na zprávy od vás.

Ať vás Pán chrání a opatruje, pokud možno ve zdraví!

Vaše sestry z Bojkovic