Zasvěcený život v exodu církve mezi minulostí a budoucností

Stovka lidí zasvěcených Bohu se 22. – 24. listopadu 2019 sešla na Vranově u Brna na prvním studijním víkendu Mezinárodní školy řízení institutu zasvěceného života a trvalé formace.
Aktuality

Jedná se o tříletý studijní program, který si klade za cíl „stát se speciálním pracovním prostorem, umožňujícím získání kvalifikovaných poznatků učení církve ve věcech autority i animace, jež jsou zacíleny na doprovázení osob ve službě zasvěcenému životu v církvi v trvalé konfrontaci se současnou kulturou.“

Tento studijní projekt zorganizovala pro české a slovenské řeholníky brněnská Akademie kanonického práva ve spolupráci s římským Institutem teologie zasvěceného života „Claretianum“, Klaretiánským právním institutem, Unií vyšších řeholních představených Itálie (USMI) a konferencemi vyšších řeholních představených z České republiky a Slovenska.

Studium zahájili autoři projektu, P. Aitor Jiménez Echave CMF a sestra Nicla Spezzati ASC, společně s prezidentem a víceprezidentem Akademie kanonického práva, Mons. Karlem Orlitou a P. Josefem R. Jančářem O.Carm. O víkendu proběhly tři studijní bloky, které vedli přednášející z římských institutů: P. Maurizio Bevilacqua CMF, Sr. Marcella Farina FMA a Dom Donato Ogliari OSB. Hlavním celebrantem mešní slavnosti Krista Krále byl Mons. Antonín Basler, pomocný biskup olomoucké arcidiecéze, který přijal pozvání i na část studijního programu.

  

 

Termíny:

  • Další studijní setkání prvního ročníku proběhne 6. – 8. března a 1. – 3. května 2020, taktéž v Duchovním centru sv. Františka z Pauly na Vranově u Brna.