25 let působení paulínek v České republice

Přehled událostí zaměřených k tomuto výročí
Aktuality

Dne 8. prosince, o slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie, oslavily sestry z kongregace Dcer sv. Pavla 25 let svého působení v České republice.

K tomuto výročí je zaměřeno několik událostí. Tou první byla děkovná bohoslužba za všechny sestry a české spolupracovníky, kteří v různých obdobích komunitě pomáhali a podíleli se na rozvoji její misie. Mši svaté předsedal Mons. Zdenek Wasserbauer; účastnily se jí sestry z pražské komunity i jejich delegátní představená sestra Christine Hirsch a přátelé komunity.

 
“To, co dnes slavíme vzhledem k Panně Marii a obdivujeme na ní, apoštol Pavel vztahuje na nás, neboť říká: Máme být svatí a neposkvrnění. Víme, že u Boha není nic nemožného. A třebaže je to pro lidskou logiku, pro veškerou teologii nepochopitelné, je to tak. Máme se stát svatými a neposkvrněnými. … Dnes bych vám chtěl, sestry, popřát, abyste byly horlivé a zapálené pro osobní svatost. To, jak budete stále lépe působit, se v první řadě odvíjí od toho, jaký máte vztah k Pánu. … Dovolil bych si udělat myšlenkový skok od neposkvrněnosti Panny Marie k neposkvrněnosti pravdy. Přál bych vám, sestrám, z hloubi svého srdce, abyste pracovaly na neposkvrněnosti Boží pravdy.”

Součástí oslav je i vydání mobilní aplikace Paulínská adorace. Tato aplikace seznamuje uživatele se spiritualitou Paulínské rodiny a nabízí praktické kroky, jak strávit tento čas modlitby ve čtyřech krocích: setkání, naslouchání, kráčení a dialog s Ježíšem Mistrem. Aplikace je k dispozici zdarma pro telefony se systémem android.

Zde si ji lze stáhnout: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.paulinky.paulinskaadorace&rdid=cz.paulinky.paulinskaadorace

Další aktivitou, spojenou s tímto výročím, je nabídka 25 titulů (knihy, DVD i CD) z nakladatelství Paulínky se slevou 25 procent. Tato nabídka je platná v pražském kamenném knihkupectví, ale i v e-shopu www.paulinky.cz. Tato nabídka začala platit 26. listopadu, což je den, kdy si celá Paulínská rodina, jíž jsou Dcery sv. Pavla součástí, připomíná liturgickou památku bl. Jakuba Alberioneho, zakladatele Paulínské rodiny, a potrvá do 23. prosince (nebo do vyprodání zásob).

Zatím posledním příležitostí, jak společně s paulínkami slavit, je možnost zakoupit si originální plátěnou taška, která toto jubileum připomíná a jejímž zakoupením podpoříte evangelizační činnost Dcer sv. Pavla (taška je k dispozici opět v kamenném knihkupectví nebo v e-shopu).

 

Soubory ke stažení

Fotogalerie