Nová předsedkyně KVPŽŘ

Ve středu 10. října 2018 na řádném zasedání Konference vyšších představených ženských řeholí v ČR byla novou předsedkyní zvolena Sr. Krista Chládková, generální představená České kongregace sester dominikánek.
Aktuality

Novými členkami předsednictva byly zvoleny Sr. Vojtěcha Zikešová, dosavadní předsedkyně KVPŽŘ a Sr. Baptista Nožková. Doplnily tak předsednictvo, kde místopředsedkyní je Sr. Miroslava Bortlová a další členkou je Sr. Františka Kadlčíková.


 

Sr. Krista Chládková

Sestra Krista OP je rodačka ze Třebenic na Třebíčsku, kde prožila krásné dětství v tradičně věřící rolnické rodině.

 V mládežnických společenstvích 80. let minulého století (Valeč, Třebíč, Praha – Suchdol) zakusila krásu poznávání Boha skrze studium Bible. Krátce po revoluci se rozhodla opustit kariéru programátora a zemědělského ekonoma, k níž byla profesně připravena, a zasvětit se Bohu jako sestra dominikánka.

 

 Postupem času dálkově vystudovala teologii a získala pedagogickou kvalifikaci pro výuku informatiky, ekonomiky a angličtiny. Sestra Krista působila v různých komunitách České kongregace sester dominikánek, jejíž apoštolát spočívá především ve výchově a vyučování (Olomouc, Praha, Bojkovice, Plzeň, Střelice, Brno).

 V letech 2010 – 2013 zastupovala kongregace střední a východní Evropy v uskupení DSE – Dominican Sisters Europe. V létě 2014 byla zvolena do služby generální představené České kongregace sester dominikánek a na podzim téhož roku do předsednictva Konference vyšších představených ženských řeholí.

 

 

 

 

Fotogalerie